online-katalog

Satışın ve pazarlamanın tüm dünyada rekabetten dolayı agresifleştigi ve büyük önem kazandığı günümüzde firma ve ürün tanıtımları için teknolojinin ulaşmış olduğu en yeni teknik ile , internet sayesin’de hızlı ve etkili pazarlama,tanıtım aracı olan Dijital Katalog doğmuştur.

Dijital katalog; kullanılmakta olan birçok programdan ve formattan farklıdır, çünkü gerçek baskılı katalog ve broşürler gibi çevrilebilen sayfa yapısına sahip olup bu sayfalara yerleştirilen butonlar, sayfalar arasında ilerleme, tıkla ve gösterme özelliği sayesinde sayfaların görüntülenmesi daha da hızlı bir hale getirmektedirler.

Dijital katalog, Windows işletim sistemine sahip tüm bilgisayarda ek yada yardımcı bir programa gerek duyulmadan çalışır.Dijital katalog farklı yazılımı sayesinde birçok yeniliği de bereaberinde getirmektedir. Dijital katalog kendisine benzer birçok çalışmalara oranla çok daha hızlı , pratik, kolay ve düşük maliyetle hazırlanabilmektedir.

Dijital katalog kullanımı bilgisayar alanında uzmanlık gerektirecek bilgiye gerek duymadan sadece temel bilgisayar bilgisinin olaması yeterli olacaktır.Sadece tıklayarak sayfalar arasında gezinmesini ya da katalog içersindeki ürüne ulaşmasını sağlayabilecek kadar basit bir yapıya sahiptir.

Dijital, e-Katalog Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Size vereceğimiz dijitale çevrilmiş e-kataloğunuzu web sitenizde istediğiniz sayfada yayınlayabilirsiniz. İsterseniz Kendi müşterilerinize dijital kataloğun bulunduğu linki göndererek yeni ürünlerinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Dijital kataloğunuzu interaktif aryüzlü CD formatına dönüştürüp (CD üstüne Serigraf baskısını yapıp) Müşterilerinize katıldığınız fuarlarda açılış kokteyl’lerinde dağıtabilirsiniz.

Dijital Katalog’da ürünlerle ilgili hangi dokümanlara ulaşılabilir?

Dijital Katalog’da yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili fotoğraf, teknik bilgi, detay, uygulama örnekleri, CAD blokları, ekolojik özellikler listesi gibi dokümanlara ulaşılabilir. Her ürünün teknik bilgi sayfasında markası, grubu, tanımı ve detaylı açıklaması, uygulama alanları, teknik özellikleri, performans değerlendirmesi, bakım özellikleri, kalite ve garanti belgeleri, standartları ve iletişim bilgileri yer alır.

Sektörünüz,ürün veya hizmetlerinizle alakalı anahtar kelime alternatiflerinin arama motorlarındaki aranma hacimleri,trendleri ve ziyaretçi eğilimleri incelenerek detaylı bir rapor oluşturulur.Bu rapor doğrultusunda en yüksek geri dönüşü oluşturabilecek anahtar kelimeler tespit edilir.

Dijital Katalog Niçin tercih edilmeli?

Dijital kataloğun en önemli özelliği, içerisine yerleştirilecek resimlerin boyutu bakımından size önemli bir kazanç sağlamasıdır. Örneğin 30 – 40 resimlik bir ürün yelpazeniz var. Bu 30 – 40 resim için ortalama dosya boyutu 25 – 35 MB civarında olacaktır. Bu fotoğrafları e-posta ile paylaşmanız sıkıntılıdır. Dosya boyutunu tek tek ayarlama sıkıntısı, tüm fotoğrafları bir anda gönderememe sıkıntısı, hangi fotoğraf gitti, hangisi gitmedi stresi… Hepsi bir yana, emeğinizle hazırladığınız ürünleriniz hiç hak etmedikleri şekilde sade ve sıradan birer fotoğraf olarak müşterinize ulaşacaktır.

Oysa e-kataloglar size önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar ve bu nedenle internette kolayca paylaşılabilir.Müşteriniz ürün kataloğunuzu istediğinde ona hangi ürünleri gönderip göndermediğinizi düşünmek yerine tek bir kataloğu tek tıklama ile gönderebilirsiniz.

Nasıl sahip olabilirim?

Dijital kataloğa sahip olmak çok kolay. Dijital katalog için gerekli olan, firma yada ürün tanıtım görsel imajlarınız hazırsa dijital kataloğunuz da hazır demektir.

Günümüz teknolojisi yaşamın her alanında dijitalliği yaşamın kaçınılmaz bir parçası haline getirmektedir. Önce filmli fotoğraf makineleri tarihteki yerini aldı, şimdi özellikle firmalar için çokça kullanılan kataloglara sıra gelmiştir.

Teknolojiye geçiş elbette ona olan istekten çok, yaşamımıza getirdiği kolaylıklardan kaynaklanıyor. Her anın değerli olduğu bir dünyada, bizim için çok önemli olan birşeyi; “Vakti” kazandıran teknolojiden uzak durmak dünya gerçeğine aykırı olacaktır.