Mobil uyumlu (Responsive) web sitesi nedir?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil uyumlu (Responsive) web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine responsive kodlama yapacak mısınız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden. Mobil uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

Mobil uyumlu web sitesi yani İngilizce ismiyle belirtiksek responsive (duyarlı) web sitesi; web sayfasının hem yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda hem de mobil cihazların barındırdığı değişken ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle kalmayıp rahat gezilebilmesi maksadıyla yapılan web sitesi uygulama biçimidir.

Duyarlı bir web sitesini en doğru yapıda kurgulamak ve web sayfalarını mantık çerçevesinde tasarlamak, sadece tasarlamakla kalmayıp görüntülenebileceği bütün ekranlarda doğru görüntülenmesini sağlıyoruz. Web sitenizin erişilen sayfasının hangi çözünürlüğe uygun olarak görüntülenecekse o ekran çözünürlüğüne uyumlu olarak biçimlenmesi mühimdir. Bu uygulama responsive (duyarlı) ismiyle bilinen mobil web sitesi uyumluluğudur. Check this link polar-blue

Arama motorlarına ait örümcekler diğer bir adıyla arama motoru botları web sayfanıza ulaştığında sitenizi indeksler, kayıt altına alır. Sitenizi arama motorlarına kayıt ederek mobil uyumlu veya mobil uyumsuz olarak ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz web sitelerini size teslim ederken bu yapıyı kurguluyor, uyguluyor, size internet sitenizi ölçeklenebilir biçimde teslim ediyoruz.

Web sayfası doğru kod yapısıyla düzgün şekilde kodlanmışsa, arama motoru botları sitenize geldiklerinde web sitenizi mobil uyumlu web sayfası olarak kayıt altına alacaklardır ve buda web sitenizin iyi puanlar alarak sıralamada ilerilere yürümesine olanak sağlayacaktır.

Yaptığımız işin mobil web sitesi dediğimiz bir kolu ve yöntemi vardır ki buysa başka bir alanadı altında ayrı bir web sitesi kurmayı gerektirir; bu işte uzmanlaşmış mobil web sitesi yapabilen kişiler tarafından yapılması gereken bir web tasarım biçimidir. Rehber Bilişim olarak, mobil uyumlu web sitesi yada mobil web sitesi çözümlerinde sizler için en doğru çalışmaları üretebilecek yetkinlikteyiz. Bizimle iletişime geçerek responsive web tasarım kodlamasıyla yapılandırılmış bir mobil web sitesine sahip olabilirsiniz.